Daří se vám uvařit dobrou sypkou rýži?

  Spousta lidí vaří rýži tak, že jí prostě zalije vodou, osolí, dá na plotnu a u stolu pak řekne “ No dnes se mi ta rýže zase nějak rozvařila“rýže

I já jsem jí takhle vařila a sáčková rýže pro mne byla ideální řešení. Pak jsem si ale vzala za muže kuchaře a tím se nutně musel změnit můj přístup k vaření. Zjistila jsem, že udělat dobrou rýži je jedna z nejjednodušších záležitostí v kuchyni.

RÝŽE SE NEVAŘÍ, RÝŽE SE DUSÍ.

Na výběru druhu rýže až tak nezáleží, jen opravdu nedoporučuji ty nejlevnější druhy a zapomeňte na rýži ve varných sáčcích. Já používám rýži Parboleid.

RECEPT

Odměřte si potřebné množství rýže.  Já dávám pro 4 lidi asi 400-500 g a pořádně ji propláchněte pod tekoucí vodou. Připravte si také 1,5 násobek množství vody, v mém případě je to asi 750 ml. Do obyčejného hrnce dejte asi 2 lžice oleje. Pro spestření na něm můžete lehce osmažit trochu cibulky. Přidejte okapanou rýži, kterou na oleji jemně orestujte. Do hrnce přidejte připravenou vodu, osolte a dejte vařit bez pokličky asi na 20min. na mírnější oheň či teplotu, podle toho co máte doma za sporák. Můžete, ale nemusíte přidat ještě cibuli, do které zapícháte hřebíček. Jehož používání v kuchyni pozitivně působí na naše zdraví.  Jídlo je stravitelnější a zlepšuje i uvolnění a ohřátí těla.

Když se z povrchu rýže odvaří voda, hrnec sundejte z plotny, přiklopte pokličkou a nechte ještě chvilku v teple. Já ho dávám do mírně vyhřáté trouby na 50 stupňů, kterou vypnu hned jak do ní rýži dám. Funguje i postup našich babiček, zabalit hrnec do peřin. Nakonec rýži promíchejte, uvolníte tím teplou páru a hlavně zabráníme tomu, aby se rýže spojila v jednu velkou hroudu.

No a máme výbornou , sypkou rýži.

Dobrou chuť!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Archivy
  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky