Nebudeme vám tady vypisovat recepty, těch je plný internet. Poradíme vám však několik způsobů jak konzervovat.

VSTUPTE PROSÍM

Ani konzervování se neobejde bez koření- VYBERTE SI.

JE TO BEZPEČNÉ

 Víte co do sklenice dáváte. I přes neustálou kritiku médií nutí trh výrobce stále upřednostňovat umělé přídavky. Není to sice správné, ale je to logické. Zákazník chce levné zboží, řetězec chce vydělat. Ceny potravin jdou stále nahoru, výrobní náklady se zvyšují a konkurence je veliká a to se nezmění. Svou roli zde hraje i stále vyšší spotřeba potravin a  zhoršující se podmínky pro pěstování komodit.

JE TO PO RUCE

Osobně zavařuji i jinak konzervuji už několik let. Jednou z největších výhod pro mě je, že mám vždy po ruce něco, co mohu při vaření použít. Nemusím to kupovat, nemusím na to myslet, prostě to doma mám. Například zeleninovou omáčku na těstoviny jen otevřu a ohřeju. Domácí hořčice a kečup nikdy nedojde a bezová šťáva je také vždy po ruce. Zelí a okurky jsou vždy kyselé přesně tak, jak to máme rádi a jahody, třešně a broskve si děti dají kdykoli na ně dostanou chuť. Marmeládu už jsem několik let nekoupila a domácí špenát z mrazáku se s tím kupovaným nedá srovnávat.

ZAVAŘUJEME, SUŠÍME, ZAMRAZUJEME, ZASOLUJEME, UCHOVÁVÁME V OLEJI....

Domácí konzervování potravin má bezesporu neocenitelné výhody a znovu na to přichází více a více hospodyněk.

JE TO JEDNODUCHÉ

Dnes už nemusíte složitě hlídat teplotu a dobu konzervování. Rozhodně doporučuji investovat do zavařovacího hrnce. Investice není nijak velká a mnohonásobně se vám vyplatí. Nastavíte teplotu i čas a každá sklenice pak bude zavařena tak, jak má být.

JE TO LEVNÉ

Nejlevnější je pochopitelně úroda z vlastní zahrádky. Ale i když vše nakoupíte, v sezóně vás to vyjde určitě levněji než později mimo sezónu.

Pellentesque egestas facilisis sem.