LÉČIVÉ ÚČINKY KOŘENÍ

ÚDAJE PATŘÍCÍ NA TUTO STRÁNKU ZATÍM NAJDETE I V JEDNOTLIVÝCH ŽIVOTOPISECH KOŘENÍ.

První, kdo se snažil najít a poznat účinky rostlin byl již pravěký člověk. Byl součástí přírody a k tomu aby přežil, ji musel znát. První předchůdci dnešních lékařů byli šamani, medicinmani a moudré ženy. Později pak babky bylinkářky, čarodjnice, mágové a léčitelé. časem tito lidé objevovali nové a nové rostliny a jejich účinky na náš organismus. Používali je jako podpůrné prostředky k léčení různých nemocí a neduhů. Jejich poznatky se staly základem pro moderní medicínu a využívají se do dnes.

 

Je s podivem, že v dnešní době moderních medicínských postupů a milionových přístrojů, trpí téměř každý z nás nějakou nemocí, nebo alespoň civilizačními neduhy. Koření je jedna z věcí, která nám může pomoci. Je to přírodní prostředek k podpoře léčby. Jako při každé léčbě se to s ním pochopitelně nesmí přehánět.  V běžných dávkách nám ale většinou neublíží. V žádném případě vám koření nenahradí léky ani lékaře. V podstatě se dá říct, že koření je pro náš organismus pomocníkem při léčbě.

 

Na rozdíl od bylinek se na koření trochu pozapomíná, přes to, že v některých případech je daleko chutnější, než bylinky.